6 listopad 2023

Od wtorku utrudnienia w Radomsku w związku z przebudową dk 91

zdjęcie: Od wtorku utrudnienia w Radomsku w związku z przebudową dk 91 / pixabay/7269679
We wtorek rozpoczną się prace związane z budową w Radomsku (woj. łódzkie) chodnika i ciągu pieszo-rowerowego przy drodze krajowej nr 91. W związku z tym ul. Narutowicza zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ronda u zbiegu z obwodnicą do ul. Witosa.
REKLAMA

Jak poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez ułatwienie komunikacji pieszej i rowerowej. Pracami objęty zostanie odcinek trasy o długości ok. 1,8 km ul. Narutowicza będącej częścią drogi krajowej nr 91 między rondem u zbiegu z u obwodnicą miasta i ul. Witosa.

Po jednej stronie drogi powstanie chodnik, który będzie miał dwa metry szerokości, zaś po drugiej stronie zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. W ramach inwestycji wybudowane zostaną też cztery zatoki autobusowe wraz z dojściami, przebudowane skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Pojawi się też oświetlenie na sześciu przejściach dla pieszych, a także oświetlenie uliczne. Powstanie także kanał technologiczny dla sieci cyfrowych oraz kanalizacja deszczowa.

Dodatkowo, przy okazji realizowanej przez GDDKiA inwestycji miasto wybuduje na tym odcinku kanalizację sanitarną.

"Prace, które ruszą we wtorek będą wymagały dość istotnych zmian w organizacji ruchu. Ulica Narutowicza będzie zamknięta na odcinku od ronda u zbiegu z obwodnicą do ul. Witosa. Zakaz nie będzie jednak dotyczył pojazdów komunikacji zbiorowej i dojazdów do posesji" – wyjaśnił Zalewski.

Wyznaczono objazdy. Jadący dk 91 od strony Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Częstochowy będą musieli dojechać do obwodnicy miasta, skręcić na rondzie w prawo i dojechać nią do ul. Brzeźnickiej, którą powrócą do centrum i dalej będą mogli kontynuować podróż dk 91. Analogicznie w przeciwnym kierunku.

Z kolei podążający dk 42 (ul. Brzeźnicka) od strony Pajęczna w kierunku Końskich muszą zjechać na obwodnicę miasta, dojechać do ronda u zbiegu z dk 91 (oraz ulicami Dobryszycką i Sikorskiego) i tą ostatnią dotrzeć do dk 42, którą będą mogli kontynuować podróż w kierunku wschodnim. W przeciwnym kierunku kierowcy muszą korzystać z tej samej trasy.

"Apelujemy do kierowców, aby odcinek między Kamieńskiem i Radomskiem pokonywali autostradą A1, unikną wówczas przymusowych postojów i opóźnień w podróży" – dodał rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie się zmieniała zależnie od etapu prowadzonych prac. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać we wtorek o godz. 9.

Prace mają potrwać do końca jesieni przyszłego roku. W pierwszym etapie powstanie odwodnienie deszczowe, kanał technologiczny i przeprowadzona będzie wycinka drzew. Pozostałe roboty ruszą wiosną.

Inwestycja za 11,5 mln zł realizowana jest w ramach programu Poprawy Ochrony Zdrowia Pieszych i Rowerzystów.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opoczno
-4.9°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:32
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opocznie

kiedy
2023-12-09 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-06 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-20 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-26 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany