13 listopad 2023

Utrudnienia na dk 14 w Dobrej w związku ze zmianą oznakowania

zdjęcie: Utrudnienia na dk 14 w Dobrej w związku ze zmianą oznakowania / pixabay/2605067
Na drodze krajowej nr 14 w Dobrej w woj. łódzkim ruszyły prace związane ze zmianą organizacji na skrzyżowaniu, na którym dochodziło do licznych wypadków. W trakcie prowadzonych robót ruch odbywa się wahadłowo i kierowany jest ręcznie.
REKLAMA

Jak przekazał PAP rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Maciej Zalewski, prace na dk 14 ruszyły w poniedziałek.

"Aktualnie trwa usuwanie starego oznakowania poziomego metodą frezowania. Następnie zostanie naniesione nowe oznakowania poziome. Pojawią się też azyle dla pieszych i nowe znaki pionowe, w tym aktywne. Obecnie prowadzone prace powinny zakończyć się do połowy tygodnia, o ile pogoda nie pokrzyżuje planów. Wymagana jest bowiem sucha, bezdeszczowa aura i niezbyt wysoka wilgotność powietrza" – wyjaśnił.

W trakcie prowadzonych prac ruch odbywa się wahadłowo i kierowany jest ręcznie. "Apelujemy do kierowców jadących dk 14 między Łodzią i Strykowem o zachowanie szczególnej ostrożności" – dodał.

Zalewski zaznaczył, że wprowadzane zmiany należy traktować jako rozwiązanie tymczasowe, do chwili wybudowania ronda. Aktualnie trwa badanie ofert na jego zaprojektowanie. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opoczno
-4.9°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:32
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opocznie

kiedy
2023-12-09 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-06 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-20 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-26 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany