9 listopad 2023

Areszt dla 39-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

zdjęcie: Areszt dla 39-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa / pixabay/4208323
Policjanci z Brzezin (woj. łódzkie) zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu, który jest podejrzany o pchnięcie nożem 35-latka. Rannego przewieziono do szpitala. Podejrzanego aresztowano na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywocie - podał w czwartek rzecznik brzezińskiej policji starszy aspirant Mariusz Chmiel.
REKLAMA

Kiedy do dyżurnego brzezińskiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie, że w jednej z miejscowości powiatu został zaatakowany i zraniony mężczyzna natychmiast wysłano tam patrol.

"Na miejscu funkcjonariusze zastali zakrwawionego 35-latka i jednego ze świadków wydarzenia. Policjanci natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali go pod opiekę zespołu medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala" - relacjonował Chmiel.

"Po dwóch godzinach zatrzymano sprawcę, mieszkańca powiatu brzezińskiego. Odnaleziono nóż, którym napastnik zranił pokrzywdzonego" - podkreślił.

39-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opoczno
-4.7°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:32
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opocznie

kiedy
2023-12-09 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-06 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-20 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-26 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany