17 listopad 2023

Areszt dla pijanej matki, której córki zostały ranne po uderzeniu auta w drzewo

zdjęcie: Areszt dla pijanej matki, której córki zostały ranne po uderzeniu auta w drzewo / pixabay/964722
Sąd w Zgierzu (woj. łódzkie) aresztował tymczasowo 27-latkę, której dwie córki zostały ranne w spowodowanym przez nią pod wypadku drogowym. Kobieta była nietrzeźwa i prowadzony przez nią samochód uderzył w drzewo. Stan jeden z dziewczynek bardzo ciężki.
REKLAMA

Do wypadku doszło we wtorek w Leźnicy Wielkiej w pow. zgierskim.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, kobieta prowadziła samochód mając w organizmie ok. 2,5 promila alkoholu. 25-latka straciła panowanie nad volkswagenem passatem i uderzyła w drzewo.

"W następstwie wypadku obrażeń ciała doznały podróżujące z nią córki w wieku 1,5 roku i 3 lat. Stan starszej z nich jest bardzo ciężki. U dziewczynki doszło do poważnego urazu głowy, który zagraża jej życiu. Młodsza z córek nie doznała poważniejszych obrażeń i prawdopodobnie w najbliższych dniach opuści szpital. Obecnie dziewczynki pozostają w jednej z łódzkich placówek medycznych" – przekazał prok. Kopania.

Dodał, że podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej, kobieta przyznała się do przedstawionego jej zarzutu.

"Jak ustalono, podejrzana jechała z dwoma córkami do swojej matki. Chciała wyprzedzić poruszającego się tym w samym kierunku pieszego, wówczas utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w rosnące przy drodze drzewo. Potwierdziła, że przed zdarzeniem spożywała alkohol" – wyjaśnił.

Matce grozi kata więzienia od 3 do 16 lat. Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wystąpiła do sądu o podjęcie decyzji ws. sprawowania władzy rodzicielskiej nad jej córkami.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opoczno
-5°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:32
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opocznie

kiedy
2023-12-09 19:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-06 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-20 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-01-26 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Opoczno, ul....
wstęp biletowany