5 grudzień 2022

Pijany sprawca kolizji drogowej

zdjęcie: Pijany sprawca kolizji drogowej / pixabay/831928
Nietrzeźwy 28-letni kierowca renault wjechał w drzewo. Stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi pod ocenę sądu. Apelujemy o trzeźwość na drodze!

3 grudnia 2022 roku o godzinie 23.30 policjanci z opoczyńskiej komendy, zostali skierowani do wyjaśnienia okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie.

28-letni obywatel Białorusi, który przebywa na terenie powiatu opoczyńskiego, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości,grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28-latek oczywiście stracił prawo jazdy. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Dodatkowo nietrzeźwy kierowca musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat, karą pieniężną od 5 do 60 tysięcy, która jest przekazywana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Apelujemy o trzeźwość na drodze!

asp.szt. Barbara Stepień