6 lipiec 2020

Policyjne patrole nad opoczyńskimi zbiornikami wodnymi

fot. KPP w Opocznie
Niestety w powiecie opoczyńskim sezon wypoczynku nad wodą rozpoczął się tragicznie. Od początku wakacji, utonęły już trzy osoby. W związku z tym 5 lipca 2020 roku, nad zbiornikami wodnymi w powiecie opoczyńskim tj. w Opocznie, Drzewicy, Miedznej Murowanej, służbę pełnili policjanci z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Łodzi, którzy wspomagali opoczyńskich mundurowych w dotarciu do jak największej ilości osób i uświadomieniu im zagrożeń jakie wynikają z kąpieli w miejscach zabronionych.
Koronawirus
łódzkie
4300
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci podczas kilkugodzinnej służby przede wszystkim rozmawiali z plażowiczami, informowali o zagrożeniach, uczulali na to aby szczególną troską podczas wypoczynku nad wodą otoczyć dzieci. Jak się okazuje, pomimo tak tragicznych zdarzeń wiele osób nadal lekceważy obowiązujące zasady i własne bezpieczeństwo. Dlatego, niestety w kilu przypadkach policjanci nałożyli mandaty karne oraz zastosowali pouczenia wobec tych, którym ciężko jest się pogodzić z obowiązującymi przepisami.

Policyjne patrole pojawiły się przy popularnych w regionie zbiornikach wodnych, w których na dzień dzisiejszy kąpiel jest zabroniona. Dla własnego bezpieczeństwa warto przestrzegać obowiązujących zasad i dostosować się do obecnej sytuacji. Podobne patrole na pewno jeszcze pojawią się nad opoczyńskimi zbiornikami wodnymi.

 

asp.szt. Barbara Stępień

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
4300
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opocznie