kategoria: Sport
23 wrzesień 2024

Zakończony Polish International 2024 w Lublinie

19 września 2024 w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbył się jeden z ważniejszych turniejów w kalendarzu Polskiego Związku Badmintona „Polish International 2024 presented by VICTOR”. Impreza już po raz trzeci będzie gościła w stolicy Województwa Lubelskiego.
W turnieju Polish International 2024 wzięło udział ponad 200 zawodników z 28 krajów w tym reprezentanci Polski, którzy zakończyli turniej z 5-cioma medalami.

W grze pojedynczej mężczyzn zwyciężył Duńczyk Ditlev Jaeger Holm. W finale pokonał pochodzącego ze Szwecji Gustava Bjorklera wynikiem 21:15, 21:17. Trzecie miejsca w grze pojedynczej mężczyzn zajęli Rizki Ansyahri z Indonezji oraz Lakshay Sharma z Indii.

W grze pojedynczej kobiet bez straty seta zwyciężyła Anmol Kharb z Indii. W finale pokonała ona zawodniczkę ze Szwajcarii Milenę Schnider. Trzecie miejsca w grze pojedynczej kobiet zajęły Dunka Frederikke Lund oraz Angielka Freya Redfearn.

W grze podwójnej mężczyzn zwycięstwo odniosła para z Singapuru Eng Keat Wesley Koh/Junsuke Kubo. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku Singapurczycy w finale pokonali Polską parę Roberta Cybulskiego oraz Szymona Ślepeckiego wynikiem 21:16:, 21:14. Trzecie miejsca w tej grze należały do reprezentantów Indii - P.S Ravikrishna / Akshana Shetty oraz Ishaana Bhatnagara / Sankara Prasada Udayakumar.

Gra podwójna kobiet została zdominowana przez Reprezentację Polski bowiem zwyciężczyniami w tej grze zostały Kornelia Marczak oraz Paulina Hankiewicz. W finale pokonały one również Polską parę - Wiktorię Dąbczyńską oraz Zuzannę Jankowską. Na najniższym stopniu podium nie zabrakło również reprezentantek Polski, bowiem trzecie miejsca należały do Anastasii Khomich i Darii Zimnol oraz do Dunek Marii Søgård Andersen i Mette Werge.

W grze mieszanej triumfowali Duńczycy Kristoffer Kolding oraz Mette Werge. W fianle pokonali oni parę z Irlandii - Joshuę Magee i Moyę Ryan W grze mieszanej również mieliśmy Polski akcent, gdyż na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć Polską parę - Jakuba Melaniuka oraz Julię Pławecką. Razem z Polską parą na najniższym stopniu podium stanęli  Calle Fredholm i Elin Öhling ze Szwecji.

PATRONAT HONOROWY NAD TURNIEJEM OBJĄŁ Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk Partnerem Polish International presented by Victor jest miasto LUBLIN oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, VICTOR Polska.