11 lipiec 2020

Łódzkie: szpital jednoimienny w Zgierzu powróci do normalnej działalności

pixavab/79584
Szpital Wojewódzki w Zgierzu, który podczas pandemii przyjmował wyłącznie pacjentów z COVID-19 albo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, od sierpnia będzie stopniowo powracał do swojej normalnej działalności – poinformował marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Koronawirus
łódzkie
4300
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

"Wspólnie z panem wojewodą, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, uznaliśmy, że przyszedł czas, żeby szpitalowi jednoimiennemu w Zgierzu przywrócić częściowo funkcję szpitala wojewódzkiego. Część placówki – dawny budynek szpitala psychiatrycznego – zostanie wydzielona i będzie pełnić funkcję czysto covidową. W głównym budynku będą odbywały się normalne zabiegi i normalna praca szpitala wojewódzkiego" – przekazał Schreiber.

Przygotowano harmonogram prac niezbędnych do ponownego przekształcenia placówki jednoimiennej w wielospecjalistyczny szpital wojewódzki. Proces ten rozpocznie się 13 sierpnia

"Rozpoczniemy od ozonowania wszystkich budynków, likwidacji śluz, malowania. Chcę, żeby pierwszy pacjent, który trafi do szpitala, czuł się bezpiecznie – podkreśliła dyrektorka zgierskiego szpitala Agnieszka Jóźwik.

Najpierw otwarte zostaną oddziały na III piętrze: pediatria, neonatologia, ginekologia i rehabilitacja stacjonarna. Później uruchomione zostaną oddziały zabiegowe i internistyczny, a w ostatniej kolejności – diagnostyka obrazowa, laboratorium i szpitalny oddział ratunkowy.

W zgierskim szpitalu nadal pozostanie 150 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, wyposażonych m.in. w dostęp do tlenu. Chorzy z wydzielonej części szpitala zostaną odizolowani od pozostałych. Aby dodatkowo zmniejszyć zagrożenie zakażeniem, marszałek zdecydował o zakupie nowego tomografu komputerowego dla szpitala w Zgierzu, który stanie w części covidowej.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
4300
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opocznie